Rate this post

אדריכלות ועיצוב פנים – שירן מלול

 

"לתכנן בית מבחינתי זו דרך חיים אשר אני חווה בה שילוב של ראש ולב, תכנון ויצירה, תשוקה לאסתטיקה ולפרקטיקה"

שירן מלול, היא הדמות המקצועית מאחורי הפרויקט המיוחד של תכנון ועיצוב הבית ביסעור.

לשירן רזומה מקצועי רחב אשר מאפשר לה לעצב חללים מגוונים בשל עובדת היותה הנדסאית אדריכלות ועיצוב פנים בוגרת הטכניון מצד אחד, ובוגרת לימודי עיצוב במכללת קונספט חלונות ראווה וחללים מסחריים מצד שני. המנעד הגדול הזה בידע האדריכלי פותח בפניה אפשרויות רבות לעיצוב בתחום.

תיק העבודות של שירן עשיר ומגוון גם בזכות הוותק שלה בענף. היא אוהבת לתכנן ולעצב בתים לקהל פרטי ולא פחות מזה פרויקטים מסחריים לקהל עסקי.  הבתים שעיצבה שירן התפרסמו במדורי העיצוב השונים במגזינים כגון:MAKO LIVING"​

 

אדריכל טוב נבחן ממרחק של זמן

"אני בהחלט מביטה בגאווה עשור אחורה ונהנית לראות בתים פרטיים ופרויקטים מסחריים שעיצבתי, שגם ממרחק הזמן שומרים על רלוונטיות עיצובית ואמירה תכנונית וויזואלית.  "בעיני אדריכל טוב נבחן ממרחק של זמן, כשהעבודות שהוא עיצב חפות מגימיקים של אופנות משתנות.  זה קשור לאופן בו שמים את הלקוח במרכז ולא את האגו של האדריכל. כשמגיעים לפרויקט ממקום אמיתי ורצון לעצב חלל בהתאמה לצרכים ולדרישות של הלקוח מגיעים לתוצאות הטובות ביותר – הקונספט הייחודי, התכנון המדויק, המיקום של הבניין במרחב השטח, ניתוח תרחישי החלל על הפונקציונאליות השונה, יצירת פרוגרמה, הגשה לוועדה ולרשויות המקומיות, תכניות בנייה עד לשלב המפתח, או "מתיחת פנים" למבנה, שיפוץ ושדרוג בתים, דירות וחללים מסחריים שרוצים להתחדש, להוסיף שטחים, לתכנן מחדש חלל נתון בהתאם לשינוי צרכים ועוד".  אז אם שאלתם כמה קפדנית היא על כל חלק וחלק, התשובה היא ששירן מאד קפדנית – והגישה העיצובית שלה מתאפיינת בתכנון שלם עד לפרטים הקטנים ביותר.

 

למתוח את גבולות העיצוב, הרגש והחומר

בסיום תהליך העיצוב נוצרת שפה שכולם מבינים ומרגישים אותה בחלל עם זרימה נכונה, שייכות וחיבור. "עבורי, כל בית הוא יצירה חדשה בעלת אופי שונה וחוקיות משתנה.  בכל פרויקט אני מוצאת את עצמי מותחת את גבולות הקונספט והחומר ופוסעת למרחבים חדשים".  עם תפיסה כזו אין פלא ששירן מוצאת את מקורות ההשראה שלה באלמנטים מחיי היום יום הגדושים בתפאורה, בסקרנות ובפרטים אין סופיים.

 

השמש זורחת בבית ביסעור

הפרויקט נוצר עבור משפחה צעירה בת ארבע נפשות, אנשים שמאד אוהבים לארח ולכן רצו לעצב חלל מרכזי פתוח אשר יכיל מצד אחד את שלושת הפונקציות המרכזיות: מטבח, סלון ופינת אוכל ומצד שני יגדיר לכל אחת מהפונקציות את החלל הייחודי שלה.

שירן בחרה לתת דגש על צבע, בתהליך המחקר והבנת האופי, הצרכים והאהבות של המשפחה והיא גילתה שצהוב זה הצבע הנבחר והאהוב עליהם.

וכך היא עיצבה במינונים משתנים נגיעות של גוון צהוב ויצרה אווירה חמה, שמחה ומחברת המשרה נינוחות והומור. בקונספט הזה שבו הצבע מוביל, לשיתוף הפעולה עם סוהו עיצוב רהוט ותאורה היה משקל משמעותי בהצלחת הפרויקט.  צוות סוהו נתן לשירן הכוונה וייעוץ מעמיק עם פתרונות ייחודיים וחדשניים שיצרו look&feel  מדויק וגופי תאורה פונקציונליים ואווירתיים בעלי נוכחות חזקה שלא ניתן להתעלם ממנה.  היכולת לעצב חלל עם פינות שונות וליצור משחקי תאורה, פתח כל פינה לעיצוב סגנוני באופי אחר: רוגע, שתוף, התרחשות ועוד.

 

אז אם תשאלו את שירן, מה סוד הצלחתה? היא מיד תענה שתכנון ועיצוב טובים מגיעים קודם כל מהקשבה.

 

לצפייה בפרויקט לחצו >>