Rate this post

הילית קרש – LESS IS MORE

“החומר והצבע עושים את החלל” כך התחלתי מסע מרתק בעצוב פנים עם הילית קרש. משפט תמציתי אשר מבטא את תפיסת עולמה העיצובי. “אם אקח את אותו החלל בדיוק ואשנה את החומריות, את הצבעוניות ואוסיף לו פריטים עיצוביים מעניינים, החדר יקבל מראה אחר לחלוטין.”
הילית קרש, מעצבת פנים 8 שנים. אם נשפוט לפי ניסיונה העשיר, היא מצליחה להשאיר מאחוריה מעצבים בעלי וותק רב משלה. כבר בבית הספר התעניינה באדריכלות, אך החיים הובילו אותה ללמוד דווקא נושאים אחרים עד שהגשימה את חלומה וסיימה בשנת 1999 לימודי עיצוב פנים בויצ”ו חיפה.

הילית בעלת ניסיון עשיר בעיצוב פנים ללקוחות פרטיים ועסקיים, שמגיעים אליה לאחר שקיבלו המלצות מפה לאוזן, מבעלי מקצוע בתחום, מחשיפה בעיתונות ומאתר האינטרנט שלה. חלקם בונים בתים ועסקים חדשים וחלקם משפצים את הקיים.

כבר מהתבוננות באתר האינטרנט המרשים שלה אפשר לזהות את הקו המאפיין את הילית – נקי, ישר ויחד עם זאת צבעוני ומסקרן. אתר האינטרנט מהווה עבורה במה עיצובית. אופן עיצובו וניהולו מאפשר לנו ללמוד על גישתה לתחום: מקצועי מאד, מתחדש, מסקרן ומביא גישות חדשות בעולם העיצוב , פרויקטים ציבוריים, עיצובי תאורה מעניינים, פינות עיצוביות מושכות את העין והכל בויז’ואלים ומאמרי תוכן.

סגנון עיצובי מרתק אליו הילית מאד מחוברת ואותו היא מצליחה להעצים הוא הטרנד המרחף. תפיסה עיצובית אשר מתכננת את החלל כך שכמה שפחות אביזרים מגיעים לרצפה. בעבודותיה אפשר למצוא את הארונות והמזנונים תלויים על הקירות ואת השולחן בסלון תלוי באלגנטיות מהתקרה מרחף בקלילות מול היושבים בו בכבלים עדינים. העיצוב הזה נותן תחושת מרחב ומאוד פרקטי (קל לנקות….). לדברי הילית: “בהתחלה היה קשה ללקוחות לקבל את הרעיון, אך היום יותר ויותר אוהבים ומבקשים את זה. הלקוחות שמגיעים אלי אוהבים את הקו שלי ואני זורמת איתם לפי הבקשות והדרישות שלהם.”

הילית מלווה את הלקוחות משלב הסקיצות, דרך תכניות עבודה עם סטיילינג, בחירת ריצוף, רהיטים, תאורה ועד אביזרי עיצוב קטנים – אותן נגיעות שנותנות את הטאצ’ הייחודי. “יש לקוחות שחוזרים אלי שנתיים אחרי שהפרויקט הסתיים כי הם הגיעו לשלב בחירת הוילונות.” הילית נותנת מרחב ללקוח, מראה דגמים במספר חנויות, ממליצה, אך בסופו של דבר הלקוח הוא זה שמחליט.
על בחירת האביזרים אומרת הילית: “אני אוהבת לקחת את הלקוחות שלי לסוהו – עיצוב רהוט ותאורה. האוירה שם מאוד משפחתית, הצוות מקצועי וכייף לקנות שם. לאורך שנים הקנייה שם מוכיחה את עצמה”.

“אין גבול לחומרים” – היא מתלהבת ומספרת שהרבה פעמים החומרים נמצאים קרוב אלינו ואנחנו לא מנצלים אותם ביצירתיות לאמירה עיצובית מעניינת. דוגמאות לכך אפשר לראות בסנדויץ’ בר, שעיצבה בחיפה, ובו הדלפק מעוצב מפחיות קוקה קולה.. ובמפעל ברזל שבו עיצבה שולחן משרדי משאריות ברזל שנועד לפינוי.

“העיצוב חייב להיות פונקציונלי. הפונקציונליות לא הורסת את העיצוב אלא משרתת אותו. לפעמים מגבלה מסוימת נותנת מנוף ומעוף לעיצוב והחיסרון הופך ליתרון.” מסכמת הילית.

הילית שואפת כל הזמן להתחדש. “הלמידה היא אינסופית. משעמם לי להישאר תקועה. ולכן, כל לקוח חדש, כל חלל עיצובי, מרגש אותי.”
היא מתעדכנת הרבה דרך האינטרנט, משתתפת בתערוכות ומשתדלת להחשף כמה שיותר לחידושים בעולם עיצוב פנים: רהוט, תאורה, בדים ואביזרי עיצוב משלימים משמשים עבורה כלי, השראה, וחלקים בפסיפס השילובים, שמזמן עיצוב הפנים, ליצירת האווירה הנשאפת.

לאורך כל הפגישה אפשר היה לראות שהילית מאוד אוהבת את המקצוע, מחוברת אליו ובהחלט מגשימה חלום ילדות. “אני כל הזמן שואפת קדימה. אני לא אוהבת לחזור על עצמי ותמיד משתדלת שהעבודה הבאה שלי תהיה יותר מוצלחת מהקודמת.”

לאתר של הילית: http://www.hilit.net