Rate this post

גילה סלע – אדריכלות ועיצוב כולל

בפינת חמד ירוקה בשכונת נווה שאנן בחיפה שוכן משרד אדריכלים מעוצב להפליא – SELLA Design Group בבעלותה של האדריכלית גילה סלע.

לפני 17 שנה סיימה גילה את לימודיה בפקולטה לארכיטקטורה בטכניון ומאז היא עוסקת בתכנון פרויקטים באדריכלות ועיצוב פנים הכוללים: מבני ציבור, מבנים מסחריים, משרדי הייטק וכמובן בתים פרטיים

תחת קונספט ייחודי של משרד בוטיק איכותי עובד צוות מקצועי משני תחומים: תחום האדריכלות ותחום האדמינסטרציה והשיווק, זאת בכדי לספק ללקוח חוויית בנייה אשר משקיעה בלווי הלקוח השקעה מרובה.

גילה ואיילה חברו יחד, מתוך אמונה שהן משלימות אחת את השנייה ויכולות להבטיח לכל לקוח טיפול מאד מקצועי הן מבחינת זרימת העבודה והן מבחינת התוצר האדריכלי המקצועי. גילה אחראית על תחום האדריכלות בעזרת צוות מקצועי מעודכן – up to date – אותו היא מעודדת לצאת להשתלמויות מקצועיות. איילה עוסקת בניהול פרוייקטים,שיווק ואדמיניסטרציה. צוות המשרד משדר פרפקציוניזם בכל הקשור לצד המקצועי מחד, תוך נתינת יחס חם בקשר האישי מול הלקוח מאידך. חשוב להם לשדר איכות ולספק עבודה מוקפדת. התכונות האלו הן שמאפיינות את משרד הבוטיק שלהן – יחס אישי, אינטימי, איכות, חום ואנינות. בסופו של דבר הלקוח מקבל את מה שהוא חלם והתוצאות מדברות בעד עצמן.

ב”אני מאמין” של גילה, האדריכלות היא שילוב בלתי פוסק בין טכנולוגיה ואומנות. העבודה היומיומית מאוד מגוונת עם נגיעות עיצוביות ותפיסת תכנון אדריכלי שופע יצירתיות, טכנולוגיה, עבודת שטח מול קבלנים וכמובן שרטוטים על נייר ובמחשב. “לאדריכל טוב”, אומרת גילה, “יהיה ‘ראש בשמיים’ עם מעוף, ראייה אמנותית ואסתטית אבל לא פחות מזה ‘רגליים על הקרקע’ שפורטות את העבודה לביצוע מדוייק”.
תכנון הבית אצל גילה מתחיל בהבנה והכרות של הלקוח. תהליך הכולל פגישות, ראיונות, ביקורי בית והכרות עם צורת החיים של הלקוח. היא תמיד תשאל שאלות מנחות כדי להבין בסופו של התהליך מה החלום? כל התהליך מתבצע תוך מסירות וחוויית שירות כך שלקוחות תמיד מחכים בכיליון עיניים לפגישה הבאה.

בסקיצות העיצוב של גילה תמיד תמצאו שילוב בין הקווים האופייניים לה אותם ניתן למצוא בכל עבודה שלה, לבין הסגנון והטעם האישי של הלקוח. גילה משתפת בתהליך היצירה את הלקוח ומלמדת אותו איך הגיעה לסקיצות המסוימות לטובת תפיסת עיצוב שלמה. בתכנון הבתים של גילה תמיד תהיה הרמוניה בין החללים, האנשים, התאורה, מערכות הישיבה והחומרים המשתלבים בבית.

דגש רב מושם על הדיאלוג של הבית עם הסביבה בה הוא ממוקם. המפגש בין הבית לקרקע מקבל טיפול מיוחד: “לבית יש תושבת וצריך להרחיק את הבית מהקרקע בכל מיני אופנים. למשל, כבר בשלב ההתחלתי של התכנון חשוב לי לדעת איזה סוג של גינה ירצה הלקוח, איך להתכונן לתאורת חוץ מאחר והדבר משפיע על עיצוב הבית כולו ומהווה חלק בלתי נפרד ממנו”.

גילה נותנת הרבה כבוד לתקציב של הלקוח. התכנון נעשה תוך דיאלוג תמידי בין התקציב לעיצוב הבית.אחד הדברים החשובים לגילה הוא להקפיד להתעדכן בחידושים בתחום האדריכלות ועיצוב הפנים. מגזינים לעיצוב מהארץ ומחו”ל, כנסים בארץ ובחו”ל, קורסים, ניוזלטר של חברות בתחום התכנון והעיצוב – כל אלו נותנים לה השראה והיא דואגת לשתף את הצוות שלה בכל אותם החידושים.

בשלב עיצוב הפנים ובחירת חומרי הגמר מתקיימת הקפדה בבחירת הספקים, תוך בחירה אך ורק בספקים שנותנים ללקוחותיה שירות מצויין ואיכות מוצרים בלתי מתפשרת. גילה נהנית לעבוד עם סוהו עיצוב ריהוט ותאורה בעיקר בזכות ההרגשה שצוות סוהו זורם איתה, מכיר את תפיסתה האדריכלית והעיצובית ויודע להתאים מהמגוון העצום את הפריטים המדויקים העונים לתכנוניה. הרבה מאד פעמים היא עושה קומפוזיציות מרתקות על ידי שילובים ממערכות סוהו שונות, ואז, לתפיסתה, הלקוח מרוצה “כי הספה שלו הרבה יותר מיוחדת”. בתאורה יש כל כך הרבה טיפים, לטענתה, המאפשרים להוזיל עלויות ויחד עם זה להעניק אוירה מיוחדת לבית ולשמור על רמת מיצוב גבוהה.

על ניהול הפרויקטים, השיווק והאדמיניסטרציה במשרד מנצחת איילה. איילה מכירה את גילה כבר הרבה שנים וההכרות ביניהם מביאה להרמוניה יצירתית במשרד. היא משווקת את המשרד במשרדי מתווכים, עו”ד, חנויות וסוכני נדל”ן. רק בשבוע שעבר ארגנה במשרד אירוע חגיגי לנשים יוצרות, שהביא הרבה מבקרים ולקוחות פוטנציאלים. כל ההתקשרות הכספית והאדמיניסטרטיבית עם הלקוח נעשית ע”י איילה כמו גם סיורים בשטח לקשרים עם ספקים, החלפות קולקציה ועוד. לפי שיטה זו לגילה יש את האפשרות והחופש להתרכז ביצירתיות, בתכנון האדריכלי ובעשייה העיצובית.

כאשר לקוח מגיע למשרד SELLA – Design Group, הקשר ברמת עיצוב הפנים והאדריכלות הוא בדרך כלל לכל החיים… הקשר נהיה כל כך חזק שלא מעט פעמים הוא פורץ את גבולות הקשר המקצועי ועובר לפסים אישיים הרבה יותר בזכות הכימיה הגדולה. הלקוחות החוזרים לשינויים בביתם הנוכחי או לעיצוב ביתם הבא בהחלט מעידים על כך..

אם תשאלו את גילה, מה מרגש אותה? ומה מהווה את המנוע העסקי והיצירתי שלה, היא תצטט אמירות של לקוחות שמלוות אותה בעשייה היומיומית: “כשלקוח אומר לי בסיום פרויקט: ‘איזה בית יפה עשית לנו’, ‘הבית הזה כל כך מתאים לנו’, ‘האווירה בבית שעשית כל כך נעימה’, ‘הגשמת לנו חלום’..אני מתמלאת תחושת ספוק אדירה ואנרגיות מטורפות להמשך”.

סלע אדריכלים: www.archisella.com