Rate this post

ראיון עם עידן יהלום, אדריכלית ומעצבת פנים

כישורים מרחביים ותפיסת תלת מימד, שגילתה על עצמה כבר בנעוריה, הובילו את עידן יהלום לבחור במקצוע האדריכלות ועיצוב הפנים ולעסוק בו ב-15 השנים האחרונות. כיום, היא מתכננת ומעצבת בתים פרטיים, בתי עסק, חנויות ואולמות תצוגה.עידן נהנית לקיים דו-שיח עם אנשים ובתוך כך ליצור להם מרחב מחייה מעוצב ונוח, ייחודי ומותאם באופן אישי.

תרגישו בנוח – עיצוב שמשרת את המטרה
בכל פרויקט בוחרת עידן לעצב את המרחבים כך שהמתבונן יפגוש עיצוב, אוירה של נוחות ורצון לשהות במקום. בעבודתה היא משלבת בין פונקציות בהן מעוניין הלקוח לבין תפיסת עולמה העיצובית. “הנוחות היא ערך עליון בעיצובים שלי”, מציינת עידן, “אני מאמינה בחשיבה משותפת עם הלקוחות. חשוב לי שהלקוחות ירגישו נוח עם התכנון ושייהנו שנים רבות מתחושת שייכות בביתם”.

גיבוש הקונספט העיצובי
לאחר פגישת עבודה עם הלקוחות וגיבוש הקווים המנחים עידן מכינה סקיצות ראשוניות. ההתחלה מנקודת מבט אדריכלית: ייבחנו חלוקת החללים, תחושת המרחב, כיווני האוויר והאור הטבעי. רק בשלב הבא של העיצוב יפורטו הפינות השונות בבית ברזולוציות גבוהות יותר בקו עיצובי שמאגד אותן יחדיו.

עידן ממליצה ללקוחות לעבוד עם צוותים קבועים. לשיטתה, העובדה שהיא גיבשה סביבה צוותים איתם היא עובדת כבר מספר שנים ברציפות, פועלת לטובת הפרויקט ומוכיחה את עצמה כל פעם מחדש.”אני עובדת עם בעלי מקצוע שיש להם יכולות גבוהות בתחום העיצוב שהם אחראים עליו, כך שהלקוח שלי מקבל את הטוב ביותר” אומרת עידן בביטחון. “בפיקוח עליון של תהליך הבניה בבית, בעלי המקצוע מתייעצים ומשתפים אותי בכל בעיה שעולה בשטח, והלקוחות יכולים להיות שקטים שהפרויקט מתנהל בהקפדה ובשליטה ומלאה”.

תפיסה עיצובית
הקו העיצובי המאפיין את עידן נקי עם נגיעות של חמימות. “כאשר הטעם העיצובי של הלקוחות שונה משלי זהו אתגר גדול. אני משלבת בין הרצונות שלהם והטעם שלי עד לתוצאה המושלמת” אומרת עידן. “יש דברים שאני יודעת שיהוו עניין, ריגוש ונוחות גם אחרי שנים ושהלקוחות ייהנו מהם, גם אם במבט ראשון קשה לתפוס את התמונה כולה. הדו-שיח בינינו לוקח את החלומות שלהם ו”אורז” אותם לתפיסה עיצובית אחת עם כללי עיצוב שעובדים לאורך שנים”.

גופי תאורה הם התכשיטנות שעושה את הבית
את החמימות בבית עידן משיגה בבחירה מתאימה של פריטי עיצוב, ריהוט ותאורה. עידן ממשילה את הבית לכף יד: “כף יד יכולה להיות מאוד יפה, אבל בלי טבעת מעוצבת עליה היד לא תהיה מושלמת. ובבית – גופי תאורה הם התכשיטנות שעושה את הבית”.
עידן מסבירה ללקוחות שהתאורה היא חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית ומה-Total look.
אם גופי התאורה הנבחרים הם בקו מודרני ונקי, עידן תמליץ על צבעי הקירות או הריצוף שיצרו חמימות ונועם ולהיפך: תאורה עם צבע וגוון עזים, תבלוט על קירות בגוונים בהירים ושקטים.

בחירת ריהוט, תאורה ואביזרי עיצוב
עידן מלווה את הלקוחות בחנויות ובאולמות תצוגה לצורך עיצוב החלל הפנימי של הבית, ומדגישה: “אני היד המכוונת אך הבחירה הסופית של פריטי העיצוב היא שלהם.”

בסיור עם הלקוחות בחנות “סוהו עיצוב ריהוט ותאורה” מספק צוות המקום שירות מקיף: החל ממידע, דרך מגוון איכותי של מערכות ריהוט, פינות אוכל וגופי תאורה ועד להזמנות מיוחדות של פריטים מבוקשים. “אולמות התצוגה של סוהו ידידותיים מאוד. הצוות מכיר אותי ואת צורת החשיבה שלי. ההבנה המקצועית שלהם בגופי תאורה עוזרת לבחור עם הלקוחות את התאורה המתאימה ביותר לכל חלל בבית. כאשר הבחירה בריהוט ובתאורה נעשית תחת קורת גג אחת, מתקיימת תפיסת עיצוב שלמה והרמונית”.

חידוש, התפתחות ולמידה
עידן מקפידה לבקר בתערוכות ולקרוא מגזינים בתחום העיצוב והאדריכלות. כאשר היא מבקרת בתערוכה היא ממוקדת לקוחות, בודקת מה מתאים עבור הלקוחות שלה באותו רגע נתון ובנוסף, מקבלת השראה, רעיונות וידע מעודכן בכל החידושים האחרונים.

קשר אישי עם הלקוחות
לפני תכנון בית חשוב להבין את הלקוחות. בהקשבה להם, עידן מתאימה את התכנון והעיצוב לאורח חייהם. הלקוחות של עידן שומרים איתה על קשר לאורך השנים גם אחרי שהפרויקט הסתיים. “הכל מתחיל בכימיה בין אנשים, אשר משרה על האווירה, הרעיונות והתוצרים. עבודה טובה משאירה את כל הדלתות פתוחות, ולא אחת קורה לי שלקוחות רוצים עבודה נוספת או אפילו מתייעצים על האופן שכדאי להוסיף פריטים נוספים לבית כמו כורסא, תמונה, אביזרים משלימים ועוד…”

עידן קמה כל בוקר בהתלהבות ליום של עיצוב ויצירה. “שביעות הרצון וה”וואו” של הלקוחות והאורחים שלהם, הכימיה עם הלקוחות והפרגון הם הדלק להמשיך”, אומרת עידן בסיפוק.