Rate this post

אירוע לאדריכלים ומעצבים בסוהו ריהוט עיצוב ותאורה

המעצבים והאדריכלים הנבחרים זכו ביום חמישי האחרון למפגש מרתק ומקצועי באולמות סוהו עיצוב רהוט ותאורה, עם האדריכל פיצו קדם.
כבר מספר שנים שסוהו מזמנת לשותפיה לדרך, הקהל המקצועי , הרצאות מקצועיות מעוררות השראה.

את ההרצאה התחיל תמיר לוינזון, בדברי פתיחה אישיים לאנשי המקצוע המלווים את סוהו מאז הקמתה ומעמיקים את הקשר לאורך השנים. תמיר סיפר על החשיבה התמידית בהעצמה הדדית של אנשי המקצוע אשר אותם כנסים מקצועיים הם חלק בלתי נפרד מהשותפות דרך בין הצדדים.
כמו כן, הוזכרו הפלטפורמות השיווקיות שסוהו שמחה להעניק לאנשי המקצוע שלה

תפיסת עיצוב – נוכחות והיעדרות האור
“אני מאמין שאדריכל מעצב את עצמו כבר בתקופת לימודיו, אצלי זה קרה באחד הסיורים הלימודיים”
פיצו קדם, בוגר AA LONDON Architecture association, פתח את ההרצאה בתיאור חוויה אישית אותה עבר בעת לימודיו בלונדון. כחובב צילום, הוא לן באחד מהסיורים הלימודיים בבית חרושת נטוש במזרח גרמניה, בבוקר צילם תמונה שלימים תשפיע רבות על עיצוביו. פיצו צילם את אור השמש שחדר דרך הפתחים ואת השתקפותו על הקירות הפנימים: “כמעט כל דבר שאנחנו עושים מתחשב ביחסים בין אור לחלל, יש קסם בלתי רגיל באור הטבעי”

ההרצאה לוותה בדוגמאות רבות מפרויקטים שלו, בהם ניתן היה לראות ביטוי שנבע מאותה השראה שקיבל מהצילום בבית החרושת – משחק אינסופי עם אפקטים של תאורה טבעית.

פיצו מעיד שבבתים אותו הוא מתכנן יש רצון חזק לייצר חוויה אסתטית שונה: “אני מנסה להגיע לתוצאה שבה הנוכחות של האדריכלות הרבה יותר חזקה מהנוכחות או ההיעדרות של המעצב”.
“אני רואה את תפקדנו בסטודיו לייצר בסביבה בה אנחנו חיים, זו שאינה מטופלת, אי של שקט, של עיצוב ותכנון”.

על האתגרים בתכנון וספוק צרכי הלקוח המחיש פיצו קדם דרך מקרים אשר מאלצים אותו להתמודד עם מגבלות מצד אחד ושמירת הקו העיצובי מצד שני. פיצו בהחלט נותן חשיבות רבה להגיע לתוצאה המבוקשת בחיבור שבין הלקוח לתפיסה התכנונית והעיצובית הכוללת.
“לעיתים קשה ליישם את מה שאנחנו מתכננים. הרבה פעמים אנחנו ממש צריכים להזיע ולהתאמץ בשביל להשיג את התוצאה הרצויה. דוגמא שנראית לכאורה פשוטה אך נתנה שינוי דרמטי מבחינה עיצובית הייתה בבית שתכננו ברמת גן, רצינו להזיז את דלת הכניסה כך שנוצרה חריגה מקו הבניין. נפגשתי עם ראש העיר, מהנדס העיריה ואדריכל העיר, הצגתי להם את הפרזנטציות ואת ההדמיות , לשמחתי הם נתנו לנו אישור מיוחד לבנות את הקיר.”

אמירה עיצובית דרך שימוש בחומריות
פיצו קדם נוהג להשתמש בהרבה מאוד חומרי גלם בפרויקטים שלו ואוהב לעבוד איתם בעיקר, במצבם הגולמי. “בימים אלו אנחנו עובדים על פרוייקט בו אנחנו עושים שימוש בחומר הקורטן – מתכת שעברה תהליך טבעי בין מאות שנים שחימצן אותה עד כדי כך שלעולם החומר כבר לא ישתנה.
זה מרתק לראות את משחקי האור שמתרחשים, הקורטן כל הזמן משנה את הצבע שלו בזכות אור השמש, הוא יכול להיות ג’ינג’י ופתאום הוא חום. זה מרתק לבוא לפיקוח באתר ולגלות שהדברים שחלמנו עליהם בזמן התכנון וההדמיות הופכים למציאות”

על השראה, חדשנות ויצירתיות
“יש מצבים שבהם נתקעים בפרויקט ומחפשים את החידוש וההתרגשות מפרויקטים חדשים. במקרה כאלו אני תמיד מבקש מכולם לצאת מאזור הנוחות שלהם”
שיתוף פעולה, סיעור מוחות, מחשבה משותפת, מקורות השראה חיצוניים הם תמיד דרך למצוא את המקומות הקטנים, פורצי הדרך, שמובילים לעיצוב הגדול.