Rate this post

אדריכלות ועיצוב פנים אקלקטי
ראיון עם האדריכלית ומעצבת פנים: ג’יזלה קנחלי

“שיפוץ בית הוא הגשמת פנטזיות של הלקוח” – כך מרגישה האדריכלית ג’יזלה קנחלי כבר כ-15 שנה, מאז סיימה לימודי אדריכלות ובינוי ערים בטכניון.

ג’יזלה גדלה בארגנטינה וכבר מגיל 6 חלמה לתכנן בתים. כבר בדקות הראשונות של הפגישה גיליתי את אישיותה החמה והכובשת כיאה למוצאה הארגנטינאי.
לפני שפתחה משרד עצמאי, צברה ג’יזלה ניסיון רב במשרדים ובתחומים שונים – עיצוב פנים, בינוי ערים ואדריכלות. כמו כן שימשה כמרצה במכללות שונות. היא מאוד אוהבת ללמד עיצוב פנים ואדריכלות ומחזיקה בתואר בחינוך והוראה. לפני כ-10 שנים פתחה משרד אדריכלות ועיצוב פנים עצמאי ביוקנעם ומאז זורמים אליה לקוחות מכל התחומים:

בניה ציבורית – תכנון ואדריכלות לספריה, מקווה, מרכזים מסחריים, בית כנסת.
בניה עסקית – תכנון אדריכלי ועיצוב פנים לרשת חנויות, מסעדות, בתי קפה.
בינוי ערים – תכנון אדריכלי של שכונות בהרחבות ישובים.
ובעיקר – בניה פרטית, הכוללת תכנון ועיצוב בתים חדשים ושיפוץ בתים קיימים.
במשרד ביוקנעם עובדות במרץ אדריכלית נוף ו-2 הנדסאיות אדריכלות.
כששאלתי את ג’יזלה מה מאפיין את המשרד היא אמרה: “המשרד זה אני. יחס אישי, גישה פרטנית לאנשים, איכפתיות, מקצועיות, אחריות ואמינות”.

כדי להתמקצע בתהליך נכון של תכנון הפרויקט החליטה גיזלה לעבור קורס פסיכולוגיה של ניהול התכנון – החלטה יצירתית ששינתה את כל האינטראקציה שלה עם הלקוחות. בנוסף היא לומדת עכשיו קורס coaching בטכניון ומקווה שגם התחום הזה יפרה אותה ויעזור לה לתרגם הכי מדוייק את לקוחותייה.

“בפגישות הראשונות אני מנסה להבין את הלקוח, ציפיותיו. הלקוח אצלי מקבל את הבמה המרכזית, הוא המנהל וככזה הוא מציג את הרצונות והחלומות שלו בתחום הבנייה ואני משלבת את המקצועיות שלי מבחינת כלים תכנוניים והידע שצברתי בתכנון לטובת הגשמת חלומותיו.
הרבה לקוחות רואים בבית או במשרד שלהם מראה המקרינה על אישיותם כלפי הסביבה, לכן מאוד חשוב להם התכנון ופריטי העיצוב המשולבים בהם”. מעידה ג’יזלה.
אחרי שלב הצגת הסקיצות התכנוניות השונות נבחרת זו שעונה במיטב הן על החולמות ולא פחות מזה על הצרכים והתנאים של הדיירים והמבנה.

ג’יזלה מאוד מעורבת בתהליך הבניה. היא נמצאת הרבה בשטח, יש לה יחסים מאוד טובים עם צוותי הבניה בתחומים השונים. בדרך כלל היא עובדת עם צוותים קבועים, אך גם כאשר אלו צוותים שאינה מכירה, היא מיד יוצרת איתם קשרים טובים הודות לאישיותה הכובשת.

ג’יזלה מלווה את לקוחותיה משלב תכנון הבית או הפרויקט ועד שלב עיצוב פנים לכל חללי הבית, בחירת ריהוט לסלון ולחדרי השינה השונים, כסאות, כורסאות, תאורה, תאורת גן ואביזרי עיצוב לבית.

ג’יזלה מאוד קשובה ללקוח, זורמת ומגשרת בין הרצונות לפרקטיקה. מתרגמת את רצון הלקוח למציאות תוך הקפדה על פרקטיות. עיצוב הפנים של ג’יזלה מתאפיין באקלקטיות. עיצוב פנים נקי, עיצוב עם קוים ישרים, מודרני, כשבתוכו מתמזגת שבירה עם פריט עיצובי ייחודי, כגון: כורסא או מנורה, בסגנון אנגלי או צרפתי. הפרויקטים מאופיינים בצבעים חמים, והתוצאה תהיה תמיד עם נגיעה עיצובית ייחודית.
ג’יזלה מתאימה את מוצרי העיצוב לאופי הלקוח. בביקור בחנויות, היא נותנת קודם ללקוח את הבמה להביע את דעתו ורק אחרי זה מכוונת לפי דעותיה. ריהוט ותאורה היא בדרך כלל בוחרת בסוהו. תפיסת העיצוב הכוללת של סוהו מאפשרת לה בביקור אחד לבחור ריהוט לחללי הבית השונים ולהתאים להם את התאורה. סלון, כורסא, כיסאות, שולחנות, חדרי שינה ותאורה – את כל הפריטים היא מתאימה אחד לשני ולתכניות ויוצרת עיצוב מושלם לבית. “אני מאוד אוהבת לבוא לסוהו. צוות אמין, ישר ומקצועי. עומדים בזמנים, המחירים נוחים והגמישות רבה. אני תמיד זוכה ליחס אישי”.

רב הלקוחות מגיעים לג’יזלה דרך המלצות. הקשרים הטובים שהיא יוצרת עם לקוחותיה והמקצועיות הרבה שלה, גורמים להם להיות אנשי השיווק הראשונים שלה. כך מוצאת את עצמה ג’יזלה מקבלת עבודות מלקוח שממליץ ללקוח, ולקוחותיה חוזרים אליה לתכנון ושיפוץ חוזר.

ג’יזלה דואגת כל הזמן להתעדכן בתחום האדריכלות ועיצוב הפנים. נוסעת פעמיים בשנה לתערוכות ריהוט, תאורה ומטבחים באירופה, קוראת הרבה חומר מקצועי על עיצובי בתים בארץ ובעולם ונוהגת לבקר את המשפחה בדרום אמריקה וליהנות שם מתערוכות בניה.
נישה ייחודית שמרתקת אותה בתחום השימור ועיצוב הבית היא שחזור בתים ישנים ועיצובם בצורה מודרנית. “אני משוטטת הרבה בבתים כאלו בארגנטינה, ולמרות שאין לי הזדמנות לממש את זה בארץ, זה ממלא אותי אנרגיות טובות, רעיונות והרבה השראה”. אומרת ג’יזלה.

לסיכום אני שואלת את ג’יזלה מה גורם לה לסיפוק הגדול ביותר בעבודה, ועם חיוך ארגנטינאי מלא עוצמה היא אומרת:
“את כל מה שיש לי בניתי בשתי ידי. הגעתי להצלחה ואני מרגישה שאני משתפרת כל הזמן. הלקוחות מרוצים מהתוצאות וממליצים עלי וזה אומר הכל. לאחר שנכנסים לבית המעוצב בסיום הפרויקט הם מתפעלים ומאושרים: ‘איזה כיף ששמענו להמלצותיך, איך בחרת את הצבע הזה… את פרטי העיצוב הייחודיים…’ הם אומרים לי, אלו דברים שמרחיבים את הלב ונותנים אנרגיה מחודשת כל בוקר”.